S
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
Ķ
L
M
N
O
P
R
S
Š
T
Ū
V
Sadalīšanās reakcija – ķīmiskā reakcija, kad no vienas saliktas vielas rodas divas vai vairākas vielas.
Sāļi – elektrolīti , kas šķīdumā vai kausējumā disociē pozitīvos metāla jonos un negatīvos skābes atlikuma jonos; vielas, kas sastāv no metāliska elementa un skābes atlikuma.
Sāļu hidrolīze – sāļu pozitīvo metāla jonu vai negatīvo skābes atlikumu jonu iedarbība ar ūdens molekulām, kuras rezultātā var veidoties brīvi ūdeņraža joni vai brīvi hidroksīdjoni un mainās šķīduma vides skābums.
Savienošanās reakcija – ķīmiskā reakcija, kad no vairākām vielām rodas viena viela.
Sīkdispersa sistēma – dispersā sistēma, kurā daļiņas nav iespējams saskatīt ar aci vai gaismas mikroskopā. Aptuvenais daļiņu izmērs ≤1 nm.
Sintētiskie mazgāšanas līdzekļi – mazgāšanas līdzekļi, kas satur sintētiski iegūtas virsmaktīvas vielas.
Skābes – elektrolīti, kas ūdensšķīdumā disociējot kā vienīgos katjonus veido ūdeņraža jonus; vielas, kas sastāv no ūdeņraža un skābju atlikumiem.
Skābie sāļi – elektrolīti, kas ūdensšķīdumā disociē pozitīvos metāla un ūdeņraža jonos un negatīvos skābes atlikuma jonos.
Spirti – ogļūdeņražu atvasinājumi, kur ogļūdeņražu molekulās viens vai vairāki ūdeņraža atomi aizvietoti ar hidroksilgrupu .
Struktūrformula – molekulas uzbūves attēlojums, kurā starp ķīmisko elementu simboliem ķīmiskās saites norāda svītriņu veidā.