5. martā Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas Redzes ergonomikas kabinetā viesojās LU Prātnieku laboratorijas 4. – 6. klases skolēni. Laboratorijas darbu ietvaros skolēni apguva krāsu redzes uztveres un acs akomodācijas procesa pamatus.

Prātnieku laboratorija ir LU interešu izglītības pētniecības skola, kas piedāvā padziļinātu un mērķtiecīgu eksakto zināšanu apgūšanu 4. – 6. klases skolēniem.  Nodarbībās dalībniekiem tiek sniegta iespēja papildināt jau esošās prasmes, kā arī eksperimentēt, pētīt un radīt jaunus produktus. Īpaša uzmanība nodarbībās tiek veltīta arī komunikācijas, domāšanas, sadarbības, vērtēšanas un domāšanas prasmju attīstīšanai.

LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas Redzes ergonomikas kabinetā 5. martā pirmajā nodarbības daļā skolēni apguva acs uzbūves un acs akomodācijas darbības principus. Praktiskajā nodarbības daļā dalībniekiem tika sniegta iespēja izprast, kā redz tuvredzīgs un tālredzīgs pacients, un izvērtēt, kā mainās acs akomodācijas atbilde atkarībā no lasīšanas attāluma. Dalībnieki arī salīdzināja savus rezultātus ar acs akomodācijas darbības normām atkarībā no vecuma.

Nodarbības otrajā daļā dalībnieki apguva krāsu redzes uztveri. Ievadā tiks apskatītas tādas tēmas kā krāsas veidošanās un kā to var raksturot, kas ir nepieciešams, lai mēs varētu uztvert un atšķirt krāsas, vai visi cilvēki redz un uztver krāsas vienādi, vai krāsu redze var mainīties un kādas atšķirības ir cilvēku un dzīvnieku krāsu redzē. Praktiskajā daļā skolēni patstāvīgi noteica savas krāsu redzes uztveres īpatnības un jautru komandu sacensību veidā noskaidroja, kāda nozīme ir apgaismojumam krāsu interpretācijā.

Prātnieku laboratoriju un Redzes ergonomikas kabinetu atbalsta SIA “Mikrotīkls”, ziedojumus administrē LU Fonds.

#uzdrīksties! #domā! #radi! #LU

Dalīties