Neierastos apstākļos risinājās un ir noslēgusies atklātā olimpiāde - konkurss “Uzdrīkstos, domāju, radu!” 4.-5. klašu skolēniem, komandās pa 6. Konkursa 3 kārtas šogad norisinājās septembrī un oktobrī, tajās skolēnu komandas no visas Latvijas pildīja uzdevumus, kas rosina skolēnu interesi par inženierzinātnēm, dabaszinātnēm un tehnoloģijām, dod iespēju iegūt pieredzi praktiskajā darbībā, kā arī demonstrēt prasmi sadarboties.
Viens no konkursa veiksmīgas norises faktoriem ir enerģiskie, aizrautīgie, entuziasma pilnie skolotāji, kuri atbalstīja konkursa ideju un deva iespēju, iedrošināja un palīdzēja saviem skolēniem uzdrīkstēties, domāt un radīt šo divu mēnešu laikā.
Pirmajā kārtā katrs skolēns individuāli veica tiešsaistes uzdevumus, kuru saturu veidoja matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jautājumi. Komandas rezultātu veidoja visu skolēnu kopīgi iegūtie punkti. Daļai skolēnu tā bija arī pirmā iespēja piedalīties tiešsaistes konkursā, pilnveidojot IT prasmes. Pirmajā kārtā piedalījās 32 komandas no dažādām Latvijas skolām.
Otrās kārtas ietvaros katra komanda iejutās zinātnes raidījuma vadītāja lomā un gatavoja 3 minūšu garus video, kurā skaidroja sviras darbības principus, demonstrējot piemērus no dzīves.
Uz konkursa finālu tika izvirzītas 18 komandas no Liepājas Liedaga vidusskolas, E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Kārsavas vidusskolas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Liepājas Centra sākumskolas, Staiceles pamatskolas, Skrundas vidusskolas, Daudzeses pamatskolas, Daugavpils 12. vidusskolas, Zemgales vidusskolas, Babītes vidusskolas un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas.
Konkursa fināla sākuma uzdevumam komanda deleģēja skolēnu pārus, kuri demonstrēja savas prasmes veikt dabaszinību, programmēšanas, vai matemātiskās domāšanas uzdevumus. Fināla otrajā daļā visai komandai kopā bija jāsadarbojas, veidojot inženiertehnisku objektu, šogad tas bija ceļamkrāns. Katra komanda strādāja savā skolā, pirms konkursa fināla dienas pa pastu saņema sūtījumu. Sūtījuma kastē bija ievietoti konkursa visi uzdevumi un nepieciešamie pamatmateriāli to veikšanai. Lielu paldies sakām skolotājiem, kuri palīdzēja konkursa norisē.
Šī gada konkursā vislabākos rezultātus uzrādīja un ieguva nominācijas:
Pētniecība - Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda Upīši,
Domāšana - Ogres 1.vidusskolas komanda Kubs kvadrātā,
Inženierdizains - E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas komanda Atpakaļ nākotnē,
Programmēšana un Lielā balva (fināla kārtas kopsavilkums) nonāks pie Liepājas Centra sākumskolas komandas ar tādu pašu nosaukumu.
Komandas noslēgumā arī pateicās par to, ka konkurss notika neatkarīgi no apstākļiem un secināja, ka tik tālu tika pateicoties kopīgajam darbam, dotajai brīvībai radoši izpausties un kopumā vēlmei pārbaudīt savas spējas dotajos uzdevumos.
Sveicam veiksmīgākās komandas un ikvienu skolēnu, kurš piedalījās, gūstot sev šo jauno pieredzi!
Konkursu organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (LU SIIC) projekta Prātnieku laboratorija ietvaros, kuru administrē LU Fonds, atbalstītājs un mecenāts SIA “Mikrotīkls”, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.