B

A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    R    S    T    U    V    Z   

Bāzes – elektrolīti, kuriem disociējot ūdensšķīdumos kā anjoni veidojas tikai hidroksīdjoni; ķīmiskie savienojumi, kas sastāv no metāliska elementa un vienas vai vairākām hidroksīdgrupām.

Bāziskie sāļi – elektrolīti, kas ūdensšķīdumos disociē pozitīvos metāla jonos, negatīvos skābes atlikuma jonos un hidroksīdjonos.

Bezatlikumu tehnoloģija – tehnoloģija, kurā blakus pamatproduktam rodas blakusprodukts, kas var būt izejviela citā tehnoloģijā vai ko var izmantot citās tautsaimniecības jomās.

Biodegviela – degviela, kas satur bioloģiskas izcelsmes sastāvdaļas. Visplašāk sastopamās bioloģiskas izcelsmes sastāvdaļas degvielā ir: etanols (no labības, cukurniedrām, cukurbietēm vai kukurūzas) benzīnā un biodīzeļdegviela (no rapša, sojas, palmu un citām eļļām) dīzeļdegvielā

Biodegvielas aprite – jebkādas darbības ar biodegvielu (izejvielu ražošana un pārstrāde, kā arī biodegvielas ražošana, marķēšana, uzglabāšana, pārvadāšana, ievešana, izvešana, izplatīšana, realizācija, iznīcināšana u.tml.), kā arī patērētāju informēšana.

Biodīzeļdegviela – augstāko taukskābju metilesteri vai etilesteri, ko iegūst no augu eļļām, kam ir dīzeļdegvielas īpašības un kurus izmanto par degvielu iekšdedzes dzinējos.

Bioetanols – etanols, ko iegūst no biomasas vai bioloģiski noārdāmas atkritumu frakcijas, lai izmantotu degvielas ražošanā vai par biodegvielu.

Biogāze – gāze, ko iegūst no biomasas vai bioloģiski noārdāmas atkritumu frakcijas un ko var attīrīt līdz tādai kvalitātei, lai izmantotu kā degvielu vai koksnes gāzģeneratora gāzi.

Biomasa – bioloģiski noārdāma frakcija lauksaimniecības, mežsaimniecības un ar tām saistīto nozaru produktos, atkritumos un atliekās (tostarp augu un dzīvnieku izcelsmes vielas), kā arī bioloģiski noārdāma frakcija rūpniecības un sadzīves atkritumos.

Bipolārs jons – vienas molekulas veidots jons, kas reizē ir katjons un anjons.